Przewlekły ból potrafi znacznie obniżyć jakość życia, utrzymuje się przez dłuższy czas i może wpływać na organizm wyniszczająco. Bardzo często powodowany jest chorobami takimi jak zapalenie stawów, fibromialgia czy nowotwory. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na uśmierzenie takiego bólu za pomocą konopi indyjskich, które jak dowodzą badania, łagodzą ból, poprawiają nastrój, oraz pomagają w zasypianiu. Poniżej przedstawiamy 5 najskuteczniejszych szczepów konopi w walce z bólem.

W jaki sposób Cannabis uśmierza ból

Poprzez interakcję z układem Endokannabinoidowym (ESC) będącym w swego rodzaju systemem sygnalizacyjnym z receptorami czuciowymi zlokalizowanymi w całym ciele, konopie mają wpływ na ból. Wewnętrzne cząsteczki-Endokannabidoidy swoją strukturą są bardzo podobne do Fitokannabinoidów pochodzących z roślin, dzięki czemu kannabinoidy THC i CBD mogą działać na ESC podobnie jak ich wewnętrzne odpowiedniki.

White Widow

White Widow to popularna odmiana szczepu konopi, która bardzo dobrze radzi sobie na wielu płaszczyznach bólu jednocześnie. Wysoki poziom THC skutecznie koi ból a 50% indica rozluźnia mięśnie i ułatwia zasypianie. Oprócz łagodzenia fizycznych objawów White Widow wpływa również pozytywnie na organizm pod względem psychologicznym, ponieważ wprowadza pacjenta w błogi stan spokoju oraz szczęścia, kiedy zapomina on o doskwierającym mu bólu. Ten szczep uprawiać można zarówno w domu, jak i na zewnątrz.

Royal Jack Automatic

Nazwa tego szczepu pochodzi od legendarnego aktywisty konopi oraz aktora Jacka Herrera. Kwiaty zawierają 16% THC wystarczającego, by łagodzić ostre i przewlekłe dolegliwości bólowe. Profil genetyczny z kolei to aż 40% sativa, 30% indica oraz 30% ruderalis, pomagający osiągać dobre samopoczucie. Royal Jack Automatic to bardzo łatwa do uprawy w domu roślina sięgająca średnio 60-80 cm.

Og Kush

Ten szczep konopi wywodzi się z Północnej Kalifornii, przez połączenie szczepów ChemDawg, Pakistani Kush oraz Lemon Thai. W ten sposób Og Kush zyskał aż 19 % THC zdolnego do uśmierzania ostrego bólu, charakteryzując się również wysokimi właściwościami uspokajającymi. Roślina ta uprawiana w domu może sięgać 160 cm, rosnąca na zewnątrz nawet 220 cm.

Purple Queen

Purple Queen charakteryzuje się plonami w postaci fioletowych kwiatów o zawartości THC na poziomie aż 22%. Dodatkowo roślina ta oferuje bogate zbiory gwarantujące pacjentom lecznicze kwiaty przez wiele tygodni. Purple Queen rosnąca w pomieszczeniu osiąga maksymalną wysokość 120 cm, uprawiana na zewnątrz nawet do 210 cm.

Green Crack Punch

To skuteczny na wiele rodzajów bólu szczep, dlatego bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku przewlekłego bólu, jak również w uśmierzaniu potreningowych dolegliwości bólowych. Jego genetyczny skład to 60% sativa i 40% indica. Odmiana ta pochodzi z połączenia szczepów Green Crack oraz Purple Punch zapewniając dym nasycony aromatem jagód, winogron i cytrusów. W kwestii uprawy Green Crack Punch preferuje ciepły klimat, uprawiany pod zadaszeniem szczep osiąga maksymalnie 160 cm, a na zewnątrz 220 cm.

Więcej porad oraz informacji odnośnie właściwości leczniczych marihuany dowiesz się na http://weed-seeds.pl/

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać