Osoby mierzące się z migrenami często zastanawiają się nad tym, jaka aktywność fizyczna będzie dla nich dobrym wyborem. Jeśli poszukujesz ćwiczeń, które nie będą wiązały się z podskakiwaniem i gwałtownymi zmianami ciśnienia, weź pod uwagę praktykę jogi. Może ona okazać się dobrym sposobem na zwiększenie sprawności i zadbanie o sylwetkę bez wywoływania bólu głowy. Sama joga pomaga wielu osobom złagodzić objawy migreny. Co warto wiedzieć na ten temat?

Jak joga może pomóc przy migrenie?

Podczas praktyki jogi możesz spalić wiele kalorii oraz rozciągnąć i wzmocnić swoje ciało. Oprócz tego, w czasie wykonywania takich ćwiczeń zwraca się szczególną uwagę na spokojny oddech oraz rozluźnienie poszczególnych partii ciała. Choć możliwy jest wybór intensywnych i dynamicznych rodzajów jogi, znajdziesz tu też wiele ćwiczeń relaksacyjnych. Każda sesja jest ponadto zakończona całkowitym rozluźnianiem ciała i uspokojeniem oddechu. Osiągnięcie stanu relaksacji może pomóc Ci przy wielu rodzajach migreny. Lepsze poznanie swojego ciała ułatwi też codzienne rozluźnianie mięśni. Jak przygotować się do rozpoczęcia praktyki?

Jak rozpocząć ćwiczenie jogi?

Jeśli planujesz podjęcie takiej aktywności, masz kilka opcji do wyboru. Możliwe jest zapisanie się do szkoły jogi, na zajęcia w klubie fitness lub własna praktyka z kursami online. Niezależnie od wybranego rozwiązania musisz pamiętać o zakupie maty do jogi. Wybierając się na zorganizowane zajęcia prawdopodobnie będziesz mieć możliwość skorzystania ze sprzętu dostępnego na miejscu. Z czasem warto jednak zaopatrzyć się we własne akcesorium. Rozwiązanie to jest przede wszystkim bardziej higieniczne. Umożliwi Ci też dopasowanie ekwipunku do własnych preferencji. Jak wybrać właściwe wyposażenie?

Dobór właściwych akcesoriów

Poszukując odpowiednich przedmiotów musisz pamiętać o tym, że maty do jogi różnią się wieloma parametrami. Zalicza się do nich rodzaj materiału, długość i miękkość. Zwróć uwagę na to, aby wymiary maty pozwalały Ci na wygodne położenie się na niej. Warto więc, aby jej długość przekraczała o kilka centymetrów wartość Twojego wzrostu. Cieńsze modele zapewniają zwykle lepszą stabilność i przyczepność. Grubsze, dzięki swojej miękkości cenione są bardziej w pozycjach relaksu. Ten parametr możesz więc dostosować do rodzaju praktykowanej jogi i własnych preferencji. Co jeszcze warto wiedzieć?

Odpowiednie przygotowanie

Wśród akcesoriów do praktyki jogi odnajdziesz maty z tworzyw syntetycznych oraz naturalnych, takich jak kauczuk. Wszystkie modele oferowane przez cenione firmy dobrze spełnią swoje zadanie. Mogą różnić się trwałością i sposobem czyszczenia. Wybierając się na pierwszą lekcję weź ze sobą wygodny strój sportowy, który nie będzie się podwijał. Z czasem warto też wyposażyć się w inne pomoce, takie jak klocki lub paski do jogi.

Praktyka jogi może okazać się skutecznym rozwiązaniem w łagodzeniu objawów migreny. Podjęcie takiej aktywności pozwoli Ci zadbać o sprawność swojego ciała bez gwałtownych zmian ciśnienia.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać