Nasza skóra wymaga właściwego traktowania, aby mogła stanowić jeden z atutów naszej urody. Niestety, czasem chwila zapomnienia czy nieuwagi może sprawić, że pojawią się na niej przebarwienia. Jeśli znajdują się one w miejscach, których na co dzień nie eksponujemy, raczej się tym nie przejmujemy. Ciemniejsze plamy na skórze na widocznych częściach ciała stają się już jednak poważniejszym problemem. Bardzo często wywołują one bowiem kompleksy, które wpływają bezpośrednio na nasze samopoczucie.Przebarwienia na skórze - jak wyglądają?

Zmiany pigmentacyjne, które są potocznie nazywane przebarwieniami, mogą mieć różny kształt i kolor. W niektórych przypadkach mogą tworzyć duże plamy pojawiające się skórze, a u innych osób stanowią niewielkie zmiany lub ich skupisko. Kolor przebarwień może lekko różnić się od barwy skóry i być jasno brązowy. Ale często zdarzają się także zmiany, które przybierają niemal czarny kolor.

Nie ma także reguły co do tego, gdzie pojawią się przebarwienia na naszym ciele. Najczęściej jednak można je zauważyć w tych miejscach, które są najbardziej narażone na promieniowanie słoneczne. Jest to zatem twarz, dekolt i szyja oraz ręce.Skąd się biorą przebarwienia?

Powodem powstawania przebarwień na skórze są zazwyczaj zaburzenia w pigmentacji skóry oraz miejscowa nadprodukcja melatoniny. Promienie słoneczne, które oddziałują na odsłoniętą skórę to tak naprawdę najczęstszy czynnik wywołujący przebarwienia. Istnieją też jednak inne przyczyny występowania tego typu zmian. Mogą to być najróżniejszego typu schorzenia, z którymi się zmagamy, jak niedoczynność lub nadczynność tarczycy, a także zaburzenia hormonalne. Dlatego też, z przebarwieniami często mają do czynienia osoby poddające się terapii hormonalnej. Takiego typu zmiany mogą pojawiać się również u kobiet w ciąży oraz tych przechodzących menopauzę. Oprócz tego, na naszym ciele występują też przebarwienia, które są wynikiem naturalnych procesów starzenia się organizmu.Usuwanie przebarwień

Jeśli zmiany pigmentacyjne na skórze stanowią dla nas duży problem, warto zastanowić się nad możliwością przeprowadzenia specjalistyczne zabiegu w celu jego zniwelowania. Usuwanie przebarwień jest dość popularnym zabiegiem, który pozwala skutecznie pozbyć się tego typu zmian na skórze. Wykonuje się go przy pomocy lasera, dzięki czemu zabieg jest szybki i do tego bezpieczny dla pacjenta.

Oczywiście pod warunkiem, że skorzystamy z pomocy specjalistów, którzy posiadają odpowiednią wiedzę, umiejętności i najnowocześniejszy sprzęt. Dlatego też warto wybierać renomowane gabinety lub kliniki, które cieszą się zaufaniem dużej liczby klientów. Dzięki temu zyskujemy gwarancję, iż przeprowadzony zabieg będzie bezpieczny, spowoduje minimum dyskomfortu i przede wszystkim da doskonałe rezultaty. Poddając się zabiegowi wykonywanemu przy pomocy innowacyjnego lasera Discovery Pico możemy mieć pewność, iż przebarwienia przestaną być naszym problemem. Ilość zabiegów zależy oczywiście od tego jak rozległe są zmiany oraz jakiej są barwy.

Więcej na stronie Kliniki Murano.

MURANO Klinika Dermatologii, Medycyny Estetycznej,  ul. Pokorna 2 lok. U8, 00-199 Warszawa, tel. 22 252 82 82. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać