Migrena to jedna z najczęstszych chorób układu nerwowego. Wyróżnia się wiele typów migreny, charakteryzujących się różnymi symptomami. Sprawdź, ile trwa każda z nich!


Ile trwa migrena oczna? 


Same objawy oczne nie trwają dłużej niż kilka lub kilkanaście minut. Towarzyszący im ból głowy może utrzymywać się od kilku godzin do kilku dni.


Ile trwa migrena w ciąży?


Do najpopularniejszych objawów migreny w ciąży należy silny, jednostronny, pulsujący ból głowy, pojawiający się najczęściej za okiem, w okolicy skroni lub z tyłu głowy. Napad bólu trwa przeważnie od 4 do 72 godzin, w zależności od skuteczności leczenia. Co istotne, stopień bólu nasila się w trakcie chodzenia, więc konieczne jest unikanie wszelkich rodzajów aktywności.
 

Ile trwa migrena szyjna? 


Migrena szyjna może trwać od kilku godzin nawet do kilku miesięcy, dlatego ważne jest jej odpowiednie szybkie zdiagnozowanie, które pomoże zneutralizować ból możliwie jak najszybciej.


Ile trwa migrena z aurą? 


Objawy związane z migreną z aurą utrzymują się przeważnie od 4 do 20 minut, zwykle jednak nie dłużej, niż godzinę. Za każdym razem po zneutralizowaniu migreny z aurą, zaburzenia wzroku ustępują. Dołączyć do nich należy silny, pulsujący i jednostronny ból głowy, pojawiający się często (jednak nie zawsze!) po ustąpieniu aury, który może utrzymywać się od kilku godzin do kilku dni, lecz nie dłużej niż 72 godziny.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać